Vaktija

Pocetak Klanja se
Sabah
Iz. sunca
Podne
Ikindija
Aksam
Jacija
Džuma namaz na vrijeme!!!

Adresa

E-mail: IZBA/IGBA:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
Imam:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
Humanitarni fond:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
Adresa:
Aarauerstrasse 57
CH-5036 Oberentfelden
Tel: +41 (0) 62 534 06 11
Nat: +41 (0) 77 463 60 82

 

Posjeta našim članovima

Jedna od šest dužnosti vjernika prema vjerniku je obići ga kada se razboli i tim gestom mu pokazati svoju bratsku ljubav, susretljivost i solidarnost u momentima kada čovjeku ne ide sve po planu. Predstavnici naše Zajednice Imam dr. Muris-ef. Purić i hadži Sulejman Sijamhodžić su ovih dana posjetili nekoliko naših džematlija koji se oporavljaju poslije operativnih zahvata.


U ponedjeljak 26.03.2012. godine su bili u posjeti gosp. Elvisu Šljivaru sa kojim su ostali pola sata i razgovarali o vedrim temama koje čovjeka oraspolože i daju mu dodatnu motivaciju koja je potrebna svakom čovjeku. Ispred džemata su mu uručili knjigu sa posvetom. Inače, gosp. Elvis Šljjivar je naš vrijedni džematlija i veliki Vakif Centra kojem i ovom priliko želimo sve najbolje u životu i radu i da se što prije oporavi.


U utorak, 27.03.2012. godine su posjetili gosp. Džemu Košpu koji se također oporavlja od operacije. Gosp. Košpo je dugogodišnji član i aktivista naše Zajednice i rado viđen u našem društvu. Uskoro odlazi na rehabilitaciju u Reinfelden kako bi mu oporavak bio što brži. Gosp. Košpo je pun pouzdanja u Allaha, dž.š., i na taj način je savladao sve zdravstvene poteškoće koje su sada daleko iza njega. I njemu je poklonjena knjiga sa posvetom ispred našega Centra.


U srijedu 28.03.2012. godine je ista ekipa bila u posjeti našem vrijednom džematliji i Vakifu gosp. Ramizu Kozarcu koji se trenutno nalazi u Šincnah Badu na oporavku u banjama. Zatekli smo ga kako uči Jasin i svojim izgledom nam je dao do znanja da je veoma jak i da se brzo i sigurno oporavlja. Prije nekoliko dana je bio na vikendu u svojoj kući. Hvali se sa uslugama ove institucije i veoma ga raduje naša posjeta. Obradovala ga je i knjiga sa posvetom koju smo mu poklonili ispred našega Centra.Svi pomenuti su uručili tople selame i zahvalu našem Centru na ukazanoj pažnji prema svojim članovima i sretni su što pripadaju našoj Zajednici koja se, zaista ima čime pohvaliti. Naša delegacija je prenijela pomenutim da smo im potpuno na raspolaganju za bilo koji vid usluge koja im zatreba i da se u svako doba dana i noći mogu obratiti „Svome Centru“.

Ovo je samo jedan od projekata koje naš Centar izvodi i o kojem do sada nismo pisali. Ovo ne činimo zbog hvalisanja ili zbog toga što su pomenuti tražili. Ne, ovo iznosimo samo kao podstrek svima nama da obilazimo bolesnike jer nam je to jedna od šest obaveza koje imamo jedni prema drugima i da svaki naš član pouzdano zna da njegov Centar misli na njega i njegove najmilije, kako u sreći tako i u nedačama koje se mogu javiti svakom od nas.

Aktuelno

Tribina


Petak poslije jacije namaza

Slijedi

Ramazanski Bajram

04.06.2019 - 06:13 sati

Countdown
završen

Login za članove